Wymień stare urządzenia na roślinę do sadzenia


Electro-System Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego wraz z Media Saturn Holding Polska zapraszają na Eko Weekend. W dniach 23-24 marca w wybranych sklepach Media Markt odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego.

Zużyte urządzenia elektryczne to odpady, których nie można wyrzucać do zwykłego śmietnika. Należy oddawać je wyłącznie do punktów zbierania elektroodpadów. Okazją do oddania starych, niepotrzebnych lub zepsutych urządzeń oraz baterii będzie Eko Weekend w wybranych sklepach Media-Markt.

W dniach 23 i 24 marca (w godzinach 9:00 – 19:00) w Punktach Obsługi Klienta zostaną zorganizowane punkty zbierania elektroodpadów. Ta akcja to możliwość aktywnego włączenia się w działania na rzecz ochrony środowiska. Mieszkańcy mogą przynosić zużyty duży i mały sprzęt AGD, sprzęt komputerowy, radiowo-telewizyjny, elektronarzędzia oraz inne urządzenia zasilane prądem lub bateriami. Elektroodpady będą przyjmowane w punktach zbierania nieodpłatnie, a w każdym ze sklepów biorących udział w akcji pierwsze 300 osób, które przyniosą dowolne elektroodpady otrzyma roślinę do sadzenia.

Zebrane elektroodpady przekazane zostaną firmie Remondis Electrorecycling, która w bezpieczny dla środowiska sposób podda je recyklingowi. Odzyskane surowce posłużą do wyprodukowania nowych urządzeń, bez konieczności eksploatacji złóż naturalnych.

Adresy sklepów objętych akcją: 


Kontakt dla mediów:
Kinga Ozimek
Specjalista ds. Marketingu
Tel.: 667 65 40 48 © 2019 REMONDIS Electrorecycling Sp. z o.o.