Kocham recykling


kocham_recykling

W ostatnim roku w Polsce wprowadzono na rynek ok. 400 mln sztuk baterii - czyli ok. 10 tys ton. Zużyte baterie z uwagi na swój skład chemiczny, m.in. zawartość metali ciężkich typu: ołów i rtęć mogą być odpadami niebezpiecznymi. Zużyte baterie powinny być zatem segregowane i utylizowane w specjalnych instalacjach. Zgodnie z prawem krajowym i Unii Europejskiej Polska ma obowiązek zebrać selektywnie w 2013 roku 30% baterii z rynku (ok. 3.400 ton)!

 

Doskonałą okazją do zbiórki jest akcja pt. "Kocham recykling", w którą zaangażowały się Remondis Electrorecycling, Electro-System Organizacja Odzysku i Europejska Platforma Recyklingu. Akcja będzie zorganizowana w Walentynki - Dzień Zakochanych - 14 lutego w 40 miastach Polski. Pomysłodawca akcji Dominik Dobrowolski - znany ekolog i podróżnik, zaprasza do udziału, obiecując, że każdy kto przyniesie zużyte baterie dostanie w podziękowaniu lizaki w kształcie serca. To oczywiście tylko symbol, ale bardzo ważny, pokazujący, że nasza troska o środowisko może i powina składać się z takich drobnych, ale bardzo ważnych codziennych nawyków, jak choćby segregowanie baterii i nie wyrzucanie ich do śmieci.

 

Dodatkowo dzięki Remondis Electrorecycling, Electro-System Organizacji Odzysku przygotowane zostały materiały edukacyjne, które trafią do tysięcy Polek i Polaków biorących udział w akcji, dzięki czemu efektem akcji będzie posegregowanie baterii oraz skuteczna edukacja ekologiczna.

 

Szczegóły akcji oraz wykaz miast biorących udział w EkoWalentynkach na stronie:

www.cycling-recycling.euRemondisElectro-system

 © 2019 REMONDIS Electrorecycling Sp. z o.o.