Cycling Recycling Bałtyk 2017

logo-wyprawy 700

 

"Cycling Recycling" - to jedna z najbardziej oryginalnych i znanych akcji edukacji ekologicznej w Polsce. Zeszłoroczna edycja otrzymała tytuł Eko-Inspiracja 2016 w kategorii Partnerstwo przyznany głosami internautów w ogólnopolskim plebiscycie organizowanym przez portal ekorynek.com. W ramach akcji grupa wolontariuszy odwiedza wybrane miejscowości w Polsce, gdzie organizowane są zbiórki elektroodpadów i zużytych baterii oraz akcje informacyjne, konferencje prasowe i spotkania z mieszkańcami. Celem projektu jest popularyzacja ekologicznych i przyjaznych środowisku zachowań, takich właśnie jak "Cycling" - czyli jazda na rowerze oraz "Recycling" - czyli selektywna zbiórka odpadów i ich przetwarzanie. Każde wydarzenie organizowane jest przy współpracy lokalnych mediów, samorządów oraz organizacji społecznych. W tym roku Cycling Recycling zawita z akcjami edukacyjnymi na polskie wybrzeże. W sierpniu odwiedzimy m.in. Szczecin, Świnoujście, Kołobrzeg, Koszalin, Darłowo, Słupsk, Łebę, Hel, Gdynię, Sopot, Gdańsk, Elbląg i Braniewo.

Do projektu Bałtyk 2017 włączyła się sieć sklepów Biedronka. W wybranych nadmorskich sklepach przeprowadzimy akcje edukacyjne dla klientów i turystów spędzających wakacje nad Bałtykiem. Odwiedzający stoisko edukacyjne otrzymają bezpłatne materiały edukacyjne informujące jak prawidłowo postępować ze zużytym sprzętem EiE i bateriami. Dla najmłodszych zorganizujemy ekologiczne gry i zabawy. W Szczecinie, Słupsku, Gdyni, Sopocie, Gdańsku i Elblągu zapraszamy na zbiórki ZSEE i zużytych baterii. Do udziału w akcjach zaprosiliśmy lokalne media, samorządy i organizacje społeczne. Celem tegorocznej akcji "Cycling Recycling Bałtyk 2017" jest nie tylko propagowanie prawidłowego postępowania z ZSEE i zużytymi bateriami, ale również zachęcenie turystów do troski i dbałości o czystość plaż i morza.

mapa 700

Partnerami projektu są REMONDIS Electrorecycling Sp. z o.o., Electro-System Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego S.A. i Jeronimo Martins Polska S.A.. Akcja "Cycling Recycling" będzie na bieżąco relacjonowana na stronie www.cycling-recycling.eu oraz przez lokalne i ogólnopolskie media. Pomysłodawcą i liderem eko-peletonu jest znany ekolog i podróżnik Dominik Dobrowolski.

 © 2019 REMONDIS Electrorecycling Sp. z o.o.