Cycling Recycling 2016 – program edukacji ekologicznej

 

Remondis-066-www

Electro-System oraz REMONDIS Electrorecycling przygotowały wspólnie z Dominikiem Dobrowolskim – ekologiem i podróżnikiem niezwykły projekt edukacji ekologicznej. Już w sierpniu przez ponad 2 tys. km i kilkadziesiąt miejscowości poprowadzi trasa wyjątkowej wyprawy rowerowej pt. „Cycling Recycling”. Wspólnie z lokalnymi samorządami, mediami i organizacjami społecznymi organizowana będzie akcja informacyjna i edukacyjna zachęcająca do przyjaznych środowisku zachowań, w tym zbiórki i recyklingu elektroodpadów i baterii. Dodatkowo w 10 miastach zostaną zorganizowane zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz konferencje prasowe. W ramach projektu rusza także w całej Polsce akcja bezpłatnego odbioru dużych elektrośmieci, np.: lodówek, kuchenek, pralek i zmywarek. Szczegóły na wiecej www.decydujesz.pl.

Do promocji „Cycling Recycling” zostało zaproszonych kilkadziesiąt dziennikarek i dziennikarzy od gór po morze. Patronat i chęć relacjonowania wyprawy i jej celów edukacyjnych zadeklarowały już m.in. TVP Katowice, TVP Olsztyn, TVN 24, Radio Gdańsk, Radio Wrocław, Radio RDC, „Gazeta Wyborcza” i wiele innych mediów. Informacje o zagrożeniach związanych z zaśmieceniem środowiska i konieczności recyklingu dotrą do min. 5 mln Polek i Polaków. Akcja „Cycling Recycling 2016” ma charakter otwarty, tzn. na dowolnych jej odcinkach można dołączyć i wspólnie przejechać wybraną trasę. Do „cyclingu i recyclingu” przyłączyli się już pracownicy Electro-System i REMONDIS Electrorecycling, których będzie można spotkać na trasie od Bielska-Białej aż do Wrocławia.

Wyprawa rozpoczyna się we Wrocławiu 1 sierpnia, tu też planowana jest meta – 21 sierpnia. Zapraszamy do włączenia się do akcji! Do zobaczenia na trasie! Let's Cycling Recycling!

Szczegóły na: wiecej www.cycling-recycling.eu


wiecej Mapa w formacie pdf do pobrania 

 

 © 2019 REMONDIS Electrorecycling Sp. z o.o.