VII Mistrzostwa w rozkręcaniu komputerów 30.08.15

baner strona

Klimatyczne zakończenie wakacji – Piknik z Klimatem, Plac Zamkowy w Warszawie,

30.08.2015 30 sierpnia br. na Placu Zamkowym w Warszawie odbędzie się Piknik z Klimatem - jedna z największych ekologicznych imprez plenerowych w Polsce.

W ostatnią niedzielę wakacji centrum stolicy zamieni się w zieloną oazę – bruk przy Placu Zamkowym obrośnie trawą, i jak co roku odbędzie się największa ekologiczna impreza plenerowa, adresowana do dorosłych i dzieci. Z jednej strony edukacja ekologiczna, z drugiej – świetna zabawa dla całej rodziny, każdy będzie mógł przekonać się, że może pomóc chronić środowisko. Podczas imprezy będzie można również dowiedzieć się, co o zmianach klimatu myślą zaproszeni sławni goście i wziąć udział w licznych konkursach.

Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego Electro-System, posiadająca tytuł Partnera dla Klimatu, wraz z firmą Remondis Electrorecycling zapraszają do aktywnego udziału w wydarzaniu.

Podczas imprezy na wszystkich odwiedzających stoisko Electro-System czekać będą atrakcje:

  • VII Otwarte Mistrzostwa Polski w rozkręcaniu komputerów na czas. Konkurs skierowany jest do osób dorosłych, a zadaniem będzie rozkręcenie komputera w jak najkrótszym czasie. Uczestnicy dostaną odpowiedni strój i akcesoria zabezpieczające, a do wykonania zadania używać będą profesjonalnych wkrętarek. Osoby, które uzyskają najlepsze wyniki otrzymają nowe elektronarzędzia*. Zgłoś się i zostań MISTRZEM!
  • Rozkręcanie komputerów dla dzieci – młodsi uczestnicy pikniku będą mogli osobiście rozkręcić komputer i zobaczyć, co jest w środku. Każdy wyposażony zostanie w niezbędne środki bezpieczeństwa oraz narzędzia.
  • Eko-kącik dla dzieci – dla najmłodszych przygotowane zostaną malowanki, łamigłówki, rebusy itp. o tematyce ekologicznej.
  • Warsztaty z Elektro-Biżuterii - we współpracy z Eko Akademią portalu ZielonaLekcja.pl przygotowaliśmy atrakcje, której celem jest edukacja ekologiczna w temacie zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz zużytych baterii. Pokażemy, że elektroodpady można wykorzystać powtórnie! Ze zużytych kabli stworzymy szykowny naszyjnik, a części z komputera znajdą się w kolczykach i pierścionkach. Oprócz odpadów użyte zostaną również akcesoria do profesjonalnego tworzenia biżuterii.
  • Zwierzakowe CD Podczas warsztatów zmieniamy stare, zużyte płyty CD na kolorowe zwierzaki. Każdy może stworzyć magiczne ZOO. Podczas zajęć dzieci w sposób praktyczny zdobywają wiedzę o recyklingu i nabywają nowych umiejętności.
  • Stoisko informacyjne – każdy odwiedzający piknik będzie mógł zapoznać się materiałami informacyjnymi na temat prawidłowego postępowania z odpadami, w tym ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym oraz z bateriami.

Imprezę rozkręca:

Grupa Topex logo  logoAction nowe

wiecej Regulamin akcji

 © 2019 REMONDIS Electrorecycling Sp. z o.o.