Zielony wola park – 
eko weekend w parku Ulrich

Eko Weekend, który odbędzie się w Parku Ulricha przy Wola Parku, w dniach 16 i 17 maja 2015 r. (w godzinach 11.00-18.00) to okazja, żeby dowiedzieć się, jak jeszcze lepiej dbać o naszą planetę. W ramach akcji zorganizowanej przez Centrum Handlowe Wola Park oraz Dominika Dobrowolskiego, ekologa i podróżnika, przygotowano mnóstwo atrakcji m.in. możliwość wymienienia odpadów na bilety do warszawskich instytucji kulturalnych i ośrodków sportowych w ramach znanego warszawiakom programu „Kultura to Natura, czyli zamieniamy odpady na kulturalne wypady”. Będzie można również pozbyć się starych sprzętów elektronicznych oraz wziąć udział w warsztatach segregowania odpadów, czerpania papieru przy użyciu pralki Frani oraz malowania toreb. Dla odważnych przygotowano naukę chodzenia na szczudłach. Partnerami akcji są Fundacja ProKarton oraz Remondis Electrorecycling

„Chętnie współpracujemy z organizacjami i ludźmi, którzy aktywnie promują ekologię oraz dbałość o środowisko i zapraszamy ich do naszego centrum handlowego. Eko Weekend w Wola Parku to doskonała okazja, aby poprzez zabawę i mnóstwo ciekawych atrakcji wprowadzać najmłodszych oraz tych trochę starszych w świat ekologii” – powiedziała Dagmara Pozowska, menadżer Centrum Handlowego Wola Park.

Eko Weekend w Wola Parku to dwa dni, podczas których będzie można nie tylko wymienić odpady na bilet do kina lub teatru albo sadzonkę, ale też dobrze się bawić i nauczyć się czegoś pożytecznego. W sobotę za przyniesione ze sobą kartoniki po mleku i sokach (10 sztuk) lub makulaturę (2 kg) będzie można otrzymać jeden z 1 500 biletów do blisko 40 ośrodków kulturalnych i sportowych w Warszawie. Natomiast w niedzielę można oddać do recyklingu niepotrzebne sprzęty elektroniczne i elektryczne, które organizatorzy akcji wymienią na rośliny np. bratki, pelargonie, cebulki kwiatów.

Gościom zostanie zaprezentowany także proces czerpania papieru, dzięki czemu będą mogli zobaczyć jak wygląda recykling papieru oraz kartonów po mleku i sokach. W ramach akcji „Klub Zielonej Ręki” będzie można zostawić zielone odciski swoich dłoni na jednym z arkuszy papieru czerpanego. Stworzą one ogromny kolaż zielonych rąk – wyraz poparcia klientów Wola Parku dla inicjatyw ekologicznych. Zaś osoby, które poprawnie posortują odpady i odpowiedzą na pytania w eko-quizie, będą mogły własnoręcznie ozdobić bawełnianą torbę i zabrać ją ze sobą.

A5

A5 ulotka-Ekologia-w-cenie 3

 

wiecej Ulotka do pobrania

 © 2017 REMONDIS Electrorecycling Sp. z o.o.