Klimatyczne zakończenie wakacji – Piknik z Klimatem, Plac Zamkowy w Warszawie, 31.08.2014

31 sierpnia br. na Placu Zamkowym w Warszawie odbędzie się Piknik z Klimatem - jedna z największych ekologicznych imprez plenerowych w Polsce.
W ostatnią niedzielę wakacji centrum stolicy zamieni się w zieloną oazę – bruk przy Placu Zamkowym obrośnie trawą, i jak co roku odbędzie się największa ekologiczna impreza plenerowa, adresowana do dorosłych i dzieci. Z jednej strony edukacja ekologiczna, z drugiej – świetna zabawa dla całej rodziny, każdy będzie mógł przekonać się, że może pomóc chronić środowisko. Podczas imprezy będzie można również dowiedzieć się, co o zmianach klimatu myślą zaproszeni sławni goście i wziąć udział w licznych konkursach.

Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego Electro-System, posiadająca tytuł Partnera dla Klimatu, wraz z firmą Remondis Electrorecycling zapraszają do aktywnego udziału w wydarzaniu.

Podczas imprezy na wszystkich odwiedzających stoisko Electro-System czekać będą atrakcje:
V Otwarte Mistrzostwa Polski w rozkręcaniu komputerów na czas. Konkurs skierowany jest do osób dorosłych, a zadaniem będzie rozkręcenie komputera w jak najkrótszym czasie. Uczestnicy dostaną odpowiedni strój i akcesoria zabezpieczające, a do wykonania zadania używać będą profesjonalnych wkrętarek. Osoby, które uzyskają najlepsze wyniki otrzymają nowe elektronarzędzia*. Zgłoś się i zostań MISTRZEM!
Rozkręcanie komputerów dla dzieci – młodsi uczestnicy pikniku będą mogli osobiście rozkręcić komputer i zobaczyć, co jest w środku. Każdy wyposażony zostanie w niezbędne środki bezpieczeństwa oraz narzędzia.
Eko-kącik dla dzieci – dla najmłodszych przygotowane zostaną malowanki, łamigłówki, rebusy itp. o tematyce ekologicznej.
Warsztaty z Elektro-Biżuterii - we współpracy z Eko Akademią portalu ZielonaLekcja.pl przygotowaliśmy atrakcje, której celem jest edukacja ekologiczna w temacie zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz zużytych baterii. Pokażemy, że elektroodpady można wykorzystać powtórnie! Ze zużytych kabli stworzymy szykowny naszyjnik, a części z komputera znajdą się w kolczykach i pierścionkach. Oprócz odpadów użyte zostaną również akcesoria do profesjonalnego tworzenia biżuterii.
Stoisko informacyjne – każdy odwiedzający piknik będzie mógł zapoznać się materiałami informacyjnymi na temat prawidłowego postępowania z odpadami, w tym ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym oraz z bateriami.

* Sponsor nagród: Grupa Topex logo

 

wiecej Regulamin do pobrania 

 © 2019 REMONDIS Electrorecycling Sp. z o.o.