Wymień stare urządzenia na roślinę do sadzenia

Electro-System Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego wraz z LEROY MERLIN Kraków Bonarka zapraszają na Wielką zbiórkę elektroodpadów. W dniach 05-06 kwietnia w sklepie Leroy Merlin Kraków Bonarka przy ul. Kamieńskiego 11 odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego.

Zużyte urządzenia elektryczne to odpady, których nie można wyrzucać do zwykłego śmietnika. Należy oddawać je wyłącznie do punktów zbierania elektroodpadów. Okazją do oddania starych, niepotrzebnych lub zepsutych urządzeń oraz baterii będzie Wielka zbiórka elektroodpadów w Leroy Merlin.

W dniach 05 i 06 kwietnia (w godzinach 10:00 – 18:00) zostanie zorganizowany punkt zbierania elektroodpadów. Ta akcja to możliwość aktywnego włączenia się w działania na rzecz ochrony środowiska. Mieszkańcy mogą przynosić zużyty duży i mały sprzęt AGD, sprzęt komputerowy, radiowo-telewizyjny, elektronarzędzia oraz inne urządzenia zasilane prądem lub bateriami. Elektroodpady będą przyjmowane nieodpłatnie, a pierwsze 100 osób, które przyniosą dowolne elektroodpady otrzyma roślinę do sadzenia.

Zebrane elektroodpady przekazane zostaną firmie Remondis Electrorecycling, która w bezpieczny dla środowiska sposób podda je recyklingowi. Odzyskane surowce posłużą do wyprodukowania nowych urządzeń, bez konieczności eksploatacji złóż naturalnych.  © 2019 REMONDIS Electrorecycling Sp. z o.o.